4 parimat õuemängu lastele

4 parimat õuemängu lastele

Autor Babysits
3 minutit lugemist

Kas väljas on lõpuks ometi ilus ilm? Miks mitte minna lastega õue mängima? Lastel hakkab tihtipeale igav, kui nad on kogu päeva siseruumides veetnud, ilus ilm annab suurepärase võimaluse viia lapsed veidikeseks värsket õhku nautima. Väljas leiduv avarus võimaldab lastel ringi joosta ja harrastada aktiivsemaid tegevusi, mis hoiab neid rõõmsate, tervete ja mis kõige tähtsam, lõbusana! Veel üks suur eelis lastega õues mängimisel on, et see annab neile võimaluse vabastada kogu vaoshoitud energia. Lapsed võivad end tundide kaupa õues olles tegevuses hoida ilma et neil oleks vaja mänguasju, kuid ka teie jaoks võib mõne mängu kaasamängimine lõbusaks ajaviiteks osutuda. Allpool oleme välja toonud mõned näpunäited tegevuste jaoks, mida saate lastega õues harrastada.

Ahv Keskel

Ahv Keskel on lõbus pallimäng mitmele lapsele (vajate vähemalt 3 mängijat). Kui te veel ei tea, kuidas Ahv Keskel mäng käib, siis ärge muretsege, reeglid on ülimalt lihtsad! Mängu mängitakse ühe palliga ja ühest mängijast saab esimesena “ahv”. Ülejäänud mängijad moodustavad alustades suurema ringi “ahvi” ümber. Mängu eesmärk on palli edastamine teistele mängijatele, katsudes seda samal ajal ahvist eemal hoida. Põhimõtteliselt peavad teised mängijad üksteisele palli viskama ja “ahv” peab proovima lennu pealt seda kinni püüda. Kui “ahvil” õnnestub pall kätte saada, saab palli visanud mängijast järgmine “ahv”.

Mängu saab lõbusamaks ja väljakutsuvamaks muuta kui teil on suurem seltskond ja teil võib olla mitu “ahvi” või mitu palli!

Mida vajate:

  • Pall

Keksumäng

Keksumäng on lõbus välimäng, mida saab mängida sõidu- või kõnniteel. Teil on vaja värvilist kriiti, et lapsed saaksid maha joonistada ruudustiku, mis peaks koosnema kümnest nummerdatud ruudust. Viimane ruut on tavaliselt “kodu”. Kui olete platsi maha joonistanud, visake ühele ruudule väike kivi. Mängu eesmärk on läbida väljak hüpates ja kasutades ainult ühte jalga korraga ühes ruudus ning vahetades jalgu ruutude vahel. Mängija peab minema platsi lõpuni, ümber pöörama ja siis tagasiteel kivi üles korjama. Mängija peab hüppama ainult ruudu keskele ja kui nad puudutavad mõnda joont või kaotavad tasakaalu, siis nad jäävad selleks korraks vahele (ja peavad sinna ruutu kivi uuesti viskama). Kui mängijal õnnestub kiviga naasta, siis viskab ta järgmisel korral kivi uude ruutu, hüppab läbi väljaku ja tagastab kivi.

Eesmärk on olla esimene mängija, kes on visanud kivi igasse ruutu ja selle ka igast ruudust tagasi toonud. Kui kaotad oma mängukorra, saad hiljem jätkata sealt, kus pooleli jäid.

Lapsed saavad oma loovust väljendada ka mänguplatsi joonistamisel: kasutades erinevaid värve, kujusid või lisades ruutudele pilte!

Mida vajate:

  • Kõnnitee kriit
  • Väike kivi

Hüppenöör

Võite mängida Hüppenööri mitmekesi koos, kaks mängijat hoiavad köie otstest ja siis hakkavad seda samas suunas keerutama. Kolmas mängija peab üle keerleva nööri hüppama. Lapsed saavad seda ka omavahel mängida. Kui mängijaid on neli või rohkem, saab iga mängija nööri keerutamise korda vahetada, kui mängija on hüpates nööri kinni jäänud siis ta vahetab nööri hoidja välja. Hüppenööriga hüppamine on suurepärane aeroobne treening.

Mida vajate:

  • Hüppenöör (või kaks hüppenööri kokku seotud)

Pudelijalgpall

Pudelitega jalgpall nõuab vähemalt kolme mängijat ja väljakut, kus mängida. Iga mängija täidab veega korgita plastpudeli ja asetab selle ükskõik kuhu keset väljakut. Seejärel peaksid mängijad kogunema väljaku keskele ja moodustama palli ümber ringi - iga mängija peaks olema pallist vähemalt 10 sammu kaugusel. Kui mängu alguseks on antud signaal, peaksid mängijad katsuma palli enda valdusesse saada. Kui pall on nende kontrolli all, peaksid nad katsuma sellega teiste mängijate pudeleid ümber koksata. Mängijad, kelle pudelid on ümber löödud, saavad neid püsti panna alles siis, kui pall on nende käes. Mängu eesmärk on, et mängu lõppedes oleks pudelisse jäänud võimalikult palju vett. Seadke telefoni taimeril ajaks kümme minutit, mäng lõpeb kui aeg täis tiksub. Siis saavad kõik omavahel kontrollida, kellel on pudelisse jäänud kõige rohkem vett!

Mida vajate:

  • Üks plastpudel inimese kohta
  • Vesi
  • Pall

Lisaks nendele mängudele on lastele palju muid tegevusi, mida õues teha. Ärge unustage kaitsta lapsi suvel päikese eest, kasutage päikesekaitsekreeme ja andke neile vajaduse korral müts ja veepudel!

Liituge Babysits kogukonnaga!

Registreeru tasuta