Kuidas lapsi koolitöödes abistada

Kuidas lapsi koolitöödes abistada

Autor Babysits, 2 min lugemist

Laste koolitöödes abistamine on midagi, millega iga lapsevanem varem või hiljem silmitsi seisma peab. Kuid see pole oluline mitte ainult lapsevanemate jaoks, ka lapsehoidjad võivad leida ennast olukorrast, kus laps vajab koolitööde tegemisel abi. Kuid kuidas saavad vanemad ja lapsehoidjad koolitöödel abiks olla ja kuidas seda parimal võimalikul viisil teha? Siin on mõned meie lemmikud praktilised näpunäited laste abistamiseks nende kodutöödega:

Valige rahulik, vaikne koht

Kõige tavalisemad kohad koolitööde tegemiseks on köök, magamistuba või elutuba. Oluline on vältida tähelepanu kõrvalejuhtivaid ning häirivaid tegureid nagu telerid, mobiiltelefonid, tahvelarvutid ja palju muud. Organiseeritud ja korras keskkonnas on lastel kindlasti lihtsam keskenduda, samuti lapsevanemal või lapsehoidjal.

Määrake konkreetne aeg

Määrake koolitööde tegemiseks konkreetne aeg! See aitab lapsel oma päeva tõhusamalt planeerida ja koolitööde tegemiseks määratud ajal kõigega valmis saada. Pärast seda on lapsevanemal või lapsehoidjal aega lapsega mängida. Ärge unustage võtta aega nautimiseks ning meelelahutuseks peale seda, kui laps on ära lahendanud keerulise ülesande ja koolitöödega valmis saanud.

Tehke väikeseid pause

Lühikeste pauside tegemine aitab lastel rohkem informatsiooni vastu võtta ja paremini õppida, samuti annab see ajule pisut puhkust. Tehke 10–15 minutilisi pause erinevate õppeainete vahel ja 1–2 minutilisi pause samast valdkonna ülesannete vahel (võttes arvesse nende raskusastet).

Ärge kritiseerige last, kui ta vigu teeb

Pidage meeles, et olete siin lapse abistamiseks, mitte selleks et teda kritiseerida. Kui neil on arusaamisega probleeme selgitage seda rahulikult uuesti, isegi kui seda tuleb teha mitu korda, kasutades lihtsaid sõnu ja praktilisi näiteid (näiteks saate matemaatika ülesandeid selgitada puuviljade või muude esemete abil.) See aitab neil mõistetest paremini aru saada ja lisab elulisust!

Kohanduge lapse tempoga

Pidage meeles, et õppimise juures on igal lapsel oma eelistused ja oma tempo. Kõige olulisem on kaasamine ja keskendumisvõime. Pole tähtis, kas kodutööde lahendamine võtab pool tundi, tund või kogu pärastlõuna, oluline on, et laps lõpuks nendest aru saaks.

Premeerige last

Kodutööde lõppedes premeerige last koolitööde sooritamise eest ja kiitke last, kui nad seda väärt on! See aitab neid motiveerida ja annab lastele suuremat enesekindlust oma võimetesse uskuda.

Kodutööde tegemine ei ole laste jaoks alati kõige meeldivam tegevus, kuid kui nad on õiges õpikeskkonnas ja neil on piisavalt motivatsioon, saavad nad palju uusi asju juurde õppida ja see võib-olla suurepärane võimalus oma teadmiste jagamiseks.