Aidake keskkonda

Aidake keskkonda

Autor Babysits, 4 min lugemist

Maa Päev oli varasemalt meie planeedi ja keskkonna eest hoolitsemise suhtes väga oluline päev. Kuna teadus ja uuringud on tõestanud, kuidas meie käitumisel võib olla äärmiselt kahjulik mõju, on Maa Päevast nüüdseks saanud igapäevane teadlikkuse suurendamise ja hoolimise praktika.

Mitte ainult täiskasvanud, vaid ka noored ning lapsed mõjutavad tänapäeval teadlikkust ja keskkonnasõbralikku eluviisi. Ligi pool miljonit noort üle kogu maailma on võtnud appi kliimamuutuste vastaseid meetmeid väikeste toetusprogrammide ning kodudes, koolides ja kogukondades teostavate projektide kaudu, teatas ÜRO Arenguprogramm. Kuigi hetkel on positiivse mõju avaldamiseks nii palju erinevaid võimalusi, võib mõni ikkagi küsida, mida nad saaksid teha, et oma igapäevaelu ökoloogilisemaks muuta. Veel enam, kuidas muuta see oma lastele jaoks toredaks elamuseks? Babysits on koostanud loetelu lihtsatest kuid lõbusatest ideedest, mis hoiavad teie lapsi planeedil rohelisena püsimise eest võitlemisel põnevil!

Sõitke rattaga kooli või tööle ?

Jalgratas ei ole mitte ainult süsinikuheite vaba, vaid on kasulik ka südame ja veresoonkonna tervisele. Lapsed eelistavad tänapäeval sageli siseruumides tehnoloogiaga mängides aega veeta, kuid liikumine peaks siiski olema igapäevane prioriteet ja jalgratas on selleks suurepärane võimalus.

Istutage oma puu- ja köögiviljad ??

Enda toiduainete kasvatamine võib lastele õpetada elutsüklit ja elava organismi eest hoolitsemist. Õpetades neid seemnest taime kasvatama võib aidata lastel luua suhet loodusega ja õppida vastutust ka teiste elusolendite eest.

Keerake vesi hammaste harjamise ajaks kinni?

Selle imepisikese muudatusega saate aastas säästa ligi 3000 gallonit vett!

Lülitage tuled kustu, kui ruumist lahkute?

Valgustite väljalülitamine aitab säästa energiat ja raha. Võite muuta selle vahvaks mänguks: iga kord kui laps tühjas toas tuld põlemas näeb, saab ta selle kustu panna ning teie lisate sendi tema hoiupurki!

Korja prügi üles, kui seda näed?️

Minge lapsega koos prügi otsingule ja paluge oma lapsel olla Kapten Puhas. Iga kogutud prügikoti eest saavad nad oma kapteni vormile uue kleebise.

Tehke käsitööd/mänguasju taaskasutatavate esemetega ✂️

Paluge lastel pähe panna oma loomingu mütsid! Las nad nuputavad, mida saaksid nad taaskasutatavate esemetega luua? Ideede leidmiseks lugege meie DIY (do it yourself) postitusi.

Taimetoitu päev?

Maa Päeva keskkonna andmetel, kui iga inimene USAs võtaks ühe päeva nädalas liha või juustu söömata, see võrduks see 91 miljardi miili sõitmata jätmist või 7,6 miljoni auto teelt kõrvaldamisega. Harige ennast ja oma lapsi taimetoidu kasulikkusest. Paluge oma lastel mõelda välja uusi nimetusi taimetoitudele ja luua köögis uus menüü.

Istuta oma puu ?

See on suurepärane võimalus selgitada lastele, miks puud on olulised meile kui inimestele ja kasvatada oma lapsi rohelise pöidlaga.

Taaskasuta♻️

Saate väikese vaevaga luua maski või keebi, mida teie laps saab taaskasutus tegevuse ajal kanda, ja võite anda neile ka superkangelase nime - TaaskasutusTüdruk!

Ärge kasutage kilekotte ?️

Laste õpetamine väiksest peale korduskasutatavaid kotte kasutama on esimene samm nende keskkonnasõbraliku teadlikkuse ning säästlikkuse arendamiseks. Võite hankida koti, millel on lapse lemmik pilt või fraas, nii et teie laps soovib seda kõikjale kaasa võtta, siis ei pea te seda ise kogu aeg meeles pidama!

Olgem ausad: lapsed teevad asju meie järgi, õppides meie käitumis- ning mõtteviisist. Lastele meie planeedi ja keskkonnast hoolimise kohta õpetamine on tänuväärne viis kuidas panna nad loodust austama. Meie ökoloogilise jalajälje arvestamine on planeedi ning ökosüsteemi jaoks ülioluline, mida varem lapsed õpivad, kuidas vähem tarbida, seda parem. Isegi kui teil endal pole palju kogemusi keskkonnasäästlikkusega, saate siiski õpetada lapsele lihtsaid põhitõdesid samal ajal ise muudkui juurde õppides.