Lapsed ja tehnoloogia

Lapsed ja tehnoloogia

Autor Babysits
2 minutit lugemist

Tänapäeval on tehnoloogia osatähtsus lausa meeletu. Peaaegu iga ülesande või otsingu jaoks mille kohta soovite rohkem teada saada on olemas seade või rakendus. Meie põlvkond on tehnoloogiast nii sõltuv. Kas meie lapsed peaksid sellega juba nii varakult kokku puutuma või peaksime püüdma hoida selliste seadmete kasutamise minimaalsena? Siin on välja toodud mõned plussid ja miinused:

Plussid:

Keeleoskus

Uuringud on näidanud, et teatud rakenduste kasutamine tahvelarvutites võib parandada laste sõnavara. Samuti usutakse, et tahvelarvutid võivad aidata edendada laste keelekasutust ja sotsiaalset suhtlust.

Integreeritud testimine

Vanemad näevad visuaalselt oma laste akadeemiliste oskuste paranemist. Näiteks näevad vanemad matemaatika rakenduste kaudu selgelt, kas nende lapsed teevad iganädalast progressi ja millega nad võivad vajada täiendavat abi. Seeläbi saavad vanemad oma laste haridusalaste edenemistega sammu pidada.

Võtke ühendust

Nutitelefoni omava lapse peamine eelis on kontakti võimalus. Vanemad saavad oma lapsega igal pool ja igal ajal ühendust võtta. Nad saavad nutitelefoni kasutada ka oma lapse asukoha jälgimiseks.

Edasine ettevalmistus Nii palju kui me ka seda tunnistada ei taha, tehnoloogia olulisus muutub aina suuremaks! Lubades lapsel nutitelefoni või seadet kasutada ning seda tundma õppida valmistab ta kindlasti ette edaspidiseks kooli- ja tööeluks.

Miinused:

Kehaline aktiivsus

Nutitelefonid ja tahvelarvutid soodustavad lapse istuvat olekut. See on vanemate jaoks suur mure. Tehnoloogia pärsib vaba ning loomingulist mängu ja näost näkku suhtlemist, viies füüsilise mandumiseni! Miks mitte proovida mõnda neist lõbusatest tegevustest, et julgustada lapsi oma seadmeid käest ära panema.

Veebipõhised ohutusriskid

Küberohutus on paljude vanemate jaoks tohutu mure. Nutitelefoni või tahvelarvutit kasutavad lapsed on suures ohus, eriti kui neil lubatakse kasutada sotsiaalmeediarakendusi.

Stimulatsioon

Oluline on sisse viia digitaalsete seadmete kasutuskeeld 30 minutit enne magamaminekut, kuna selliste seadmete kasutamine võib meie aju stimuleerida. See võib viia ärevuseni, lapsed ei saa õigel ajal uinuda, kannatab nende unekvaliteet ja nad ei puhka välja uueks koolipäevaks.

Sõltuvust tekitav

Veetes liiga palju aega Internetis võib viia laste liigse tehnoloogiale toetumiseni. See võib mõnikord põhjustada sõltuvust. Vanemad peaksid otsustama kindla päevase ekraaniaja üle tehes kindlaks, et lapsed ei sõltu täielikult tehnoloogilistest seadmetest.

Loodetavasti saavad need plussid ja miinused aidata vanematel teadlikult otsustada, kas nende lapsed peaksid omama teatud seadet või nutitelefoni. Tervislik tasakaal on sageli parim valik.