Laps esimest korda lapsehoidjaga

Laps esimest korda lapsehoidjaga

Autor Babysits
3 minutit lugemist

Kui peate oma lapsed esimest korda lapsehoidja hoolde jätma, võib see mõne vanema jaoks uskumatult närvesööv olla. Tutvuge järgmiste näpunäidetega, mis aitavad muuta selle protsessi sujuvamaks nii teile kui lastele!

Leidke usaldusväärne lapsehoidja ja tutvuge temaga

Babysits keskkonna kasutamisel võtke ühendust kasutajatega, kes on lisanud detailse profiili ja nähtavad profiilipildid; põhjalik profiili informatsioon on kindlasti palju usaldusväärsem. Veenduge, et kasutaja ärataks teis usaldust, näitaks kogemusi, kinnitusi, hinnanguid või soovitusi. Lisaks esitage neile kindlasti küsimusi, et teada saada, kuidas need sobivad teie pereväärtustega. Ärge kartke esitada potentsiaalsele lapsehoidjale võimalikult palju küsimusi. Kui lapsehoidja suhtub töösse tõsiselt, vastab ta teie küsimustele hea meelega. Pärast esimest kontakti läbi Babysits keskkonna sõnumsideplatvormi saate kokku leppida kõne või näost näkku kohtumise avalikus kohas. See võimaldab teil paremini mõista, millise lapsehoidjaga on tegu ja kas ta on ideaalne valik teie perele.

Teavitage lapsi varakult

Teavitage oma lapsi võimalikult varakult sellest, et olete lapsehoidja leidnud. Tihti jäetakse see tähelepanuta, kuid ka lapsed vajavad ettevalmistumiseks aega! Kaaluge laste esmakordsele kohtumisele kaasavõtmist, et nad saaksid samuti lapsehoidjaga enne esimest hoidmist kohtuda. Eelnev tutvus võimaldab lastel lapsehoidmise päeval ennast hästi tunda. Julgustage lapsi lapsehoidjast vaimustuma ja rõhutage, kui palju lõbusaid asju nad koos tegema hakkavad!

Paluge lapsehoidjal varakult alustada

Lapsehoidjaga kokkusaamise päeval paluge lapsehoidjal 1–2 tundi enne kohtumise tegelikku algust kohale tulla. See võimaldab teie lastel uue hoidjaga harjuda ning ennast mugavamalt tunda. Kui olete läheduses julgustage lapsehoidjat ja oma lapsi üksteisega suhtlema. Samas pidage meeles, et suhete loomine võtab aega, nii et katsuge seda protsessi mitte liiga palju tagant kiirustada! Kui hoidja ja lapsed tegelevad koos millegi lõbusaga siis tõmbab see laste tähelepanu, muutes teie lahkumise palju lihtsamaks.

Jätke juhised hädaolukorraks

Hädaolukordi ei tule just sageli ette, kuid kindlasti on kohustuslik, et kõik lapsehoidjad oleksid hädaolukorras tegutsemiseks valmis. Arutage lapsehoidjaga, mida nad peaksid teatud olukordade ilmnemisel tegema. Kirjutage hädaabinumbrite loend ja selgitage lapsehoidjale, millal igat numbrit kasutada tuleks. Kaaluge erinevate hädaabiteenuste, oma isikliku telefoninumbri, vanavanemate, peretuttava või mõne muu hädaabi kontakti loendisse lisamist.

Informeerige ja tutvustage maja

Erinevatel peredel on erinevad majareeglid. Selgitage lapsehoidjale kindlasti oma kodu reegleid ja kõiki erijuhiseid. Kasulik oleks majapidamistarvete kasutamise osas kokkuleppeid sõlmida, et lapsehoidja teaks täpselt, mida neil on lubatud kasutada ja mida mitte. Kindlasti näidake lapsehoidjale üle kohad, kust nad leiavad kõik laste hooldamiseks vajalikud tarvikud (nt mähkmed, lutid jne). Selgitage lapsehoidjale kindlasti oma laste igapäevast rutiini, näidake laste lemmikmänguasju ning kõiki vajalikke söögi- ja joogitarvikuid.

Lisaks edastage selgesti oma ootused ja ka piirid nii lastele kui ka lapsehoidjale. Lapsed peaksid teadma, et reeglid ei muutu pelgalt seetõttu, et teid kodus ei ole.

Ärge hiilige minema

Majast lahkudes veenduge, et jätate oma lastega hüvasti. Kui te seda ei tee, võib laps muretseda ja olla segaduses, et kuhu te kadusite. Hüvasti jättes naeratage ning kallistage oma lapsi. Ole rahulik ja selgitage, et tuled hiljem tagasi.

Liituge Babysits kogukonnaga!

Registreeru tasuta