Sööme rohkem puu- ja juurvilju

Sööme rohkem puu- ja juurvilju

Autor Babysits, 3 min lugemist

Otsustasime lasta oma loovusel lennata ja luua erinevaid puu- ja köögivilja loomi! Järgige allpool toodud samme ja proovige seda koos lastega järgi proovida! Nii saavad lapsed kogeda puu- ja köögivilja värve, erinevat konsistentsi, kuju ja selle varieeruvust ning saavad läbi nende tervislike suupistete palju rõõmu!

Maasika liblikad ?

Maasikatest tehtud liblikad. See on niivõrd lihtne: kasutades paari suuremat maasikat saab need maitsvad marjad värvilisteks liblikateks muuta vaid paari lihtsa lõikega. Te vajate maasikaid, piparmünt ja ... see ongi kõik! Lõika maasikad pooleks ja veelkord pooleks tipust kuni rohelise varreni, jättes varre täielikult läbilõikamata. Seejärel keerake maasikad lihtsalt tiibade moodustamiseks laiali, paigutage taldrikule ja tunnalde moodustamiseks lisage kaks piparmünti.

butterflies made out of strawberries

Puuviljane paabulind ?

Selle puuvilja-paabulinnu jaoks vajate viinamarju (soovitatavalt rohelisi, kuid kui teil on kodus punaseid viinamarju, ka need sobivad), mustikaid, pirni ja porgandit. Lõika pirn ja viinamarjad vertikaalselt pooleks. Seejärel asetage pool pirnist taldriku keskele ja kujundage viinamarjad lehvikus selle ümber. Nüüd saate paabulinnu sulgede mustri jäljendamiseks mustikaid viinamarjade peale laotada. Lõpetuseks peate porgandist noka ja kaks jalga välja nikerdama. Kõige parem on see osa jätta täiskasvanutele, sest see nõuab keerukamat noaga ümberkäimist. Ja valmis ta ongi! Lisage jalad ja nokk ning teie ees on imeliselt maitsev ja tervislik paabulind.

fruit peacock

Red-kalad ?

Redisist valmistatud kala - Red-kala. Nende kalade valmistamiseks on vaja kolme erinevat köögivilja: redist, porgandit ja kurki. Sõltuvalt sellest, mis lastele kõige paremini maitseb, saate erinevaid köögivilju kasutada vaheldumisi pea, soomuste ja uimedena. Lõika köögiviljad lihtsalt õhukesteks viiludeks ja siis säti need taldrikule. Armaste mullide tegemiseks kasutasime mustikaid!

fishes

Köögivili öökull ?

Puu- ja köögiviljade öökull. See värvikirev puu- ja köögiviljade öökull sisaldab kõiki kõige tavalisemaid köögivilju. Pea loomiseks lõikasime kurgist välja kaks teravatipulist kõrva (kasutades kurgi koort) ja sulgede tegemiseks viilutasime oranži paprika õhukesteks ribadeks. Teise võimalusena on väga hea sulgedena kasutada ka beebiporgandeid. Suurte öiste silmade loomiseks tuli natuke petta: täitsime kaks suurt ümmargust kaant hapukoorega (või dipikastmega) ja pupillid tegime kirsstomatitest. Kõhu jaoks kasutasime samuti kurki, lõigates need seekord õhukesteks ratasteks. Järgmisena tuleb kõige olulisem osa linnust: tiivad. Selleks seadsime külgedele väikesed kirsstomatid ja viilutatud punase paprika. Ja nüüd saab öökull lennata! Muidugi vajab ta maandumiseks ka jalgu: neid saab hõlpsalt valmistada mõne järelejäänud paprika või porgandi riba abil. Kastke nüüd köögiviljad lihtsalt hapukoore sisse ja sööge enne, kui öökull ära lendab!

fruit and vegetable owl


Ärge seatke oma loovusele piire! Hooajalistest puu- ja köögiviljadest saate teha palju erinevaid loomi. Lapsed võivad siinkohal olla suurepärased abilised ja seada puu- ja köögivilju taldrikule omaenda kujutlusvõimet kasutades. Siiski soovitame ohutuse tagamiseks noaga sooritatavad ülesanded teil enda kanda võtta. Söödavad loomad aitavad aktiveerida ja tundlikustada lapse maitsemeeli erinevate uute maitsete suhtes. Nad õpivad puu- ja köögivilju paremini tundma ning käsitlema, see annab neile nauditava, köitva viisi tervislikumaks toitumiseks. Soovime teile lõbusat ajaveetmist!

PS: Jagage julgelt ja ärge unustage, et märgiksite meid @Babysits #Babysits Instagramis või Facebookis, kui loote neid armsaid väikeseid loomi!