Tagasi kooli rutiin

Tagasi kooli rutiin

Autor Babysits
2 minutit lugemist

Pärast pikka suve ja perega koos veedetud puhkust on kätte jõudnud iga lapse suurim hirm: kooli algus! See on tavaliselt lapsevanematele väga kiire ning kaootiline aeg. Kuid kui hakata varakult lapsi kasulike harjumustega kohandama ei pruugi see nii keeruliseks osutuda!

Oluline on lastele õpetada, et olukorda mis tundub olevat halb saab alati paremaks muuta kui oma igapäevaseid väikeseid harjumusi muuta. Kuidas saame paremini kooli naasmiseks valmistuda? Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil kooli rutiiniga paremini toime tulla:

back to school

1. Osta valmis kõik vajalikud kooliasjad

Seljakoti jaoks on vaja pinalit, päevikut, vihikuid ja kooliraamatuid. Vihikute ja raamatute organiseerimiseks on hea kasutada värve, ühe õppeaine jaoks sama värvi kasutamine aitab lapsel seoseid luua ja organiseeritum olla.

PS: Hea on ka kõigile oma tarvikutele sildid lisada, millel on lapse ees- ja perekonnanimi ning klass, see hõlbustab nende ülesleidmist!

2. Valmistuge aegsasti

Alati on kasulik olla hästi ettevalmistatud tehes kindlaks, et teie seljakott ja kooliriided on järgmiseks päevaks valmis sätitud. Samuti saate oma garderoobi korraldada nii, et kõik oleks juba eelolevaks nädalaks valmis.

3. Hommikueine tähtsus

Valmistage hommikul toitev hommikusöök, see annab lastele kogu päevaks vajaliku energia. Ärge unustage suupisteid, pealelõunane tervislik vahepala on võtmetähtsusega ja see võiks kuuluda seljakotti pandavate asjade loetellu.

4. Pange nad varakult magama

Suvisel ajal pole lapsed harjunud vara magama minema, kuid kooliajal hakkamasaamiseks on vägagi kasulik harjuda neid jälle veidi varem magama minema. Sellega seoses on nutikas last harjutada mõne hobi või spordialaga, mis aitab neil end õhtul väsinuna tunda ja uneaega hinnata.

5. Ärgake varakult

Lisaks sellele, et harjutate lapsi varakult magama minema, võite neid ka harjuda nädalavahetusel varem ärkama. Ilmselgel väärivad nad rohkem und kui nädala sees, kuid proovige neid äratada hiljemalt kell 9, motiveerides neid terve päev mängima, väljas käima ja sõpradega lõbutsema.

6. Kodutöö aeg

Õpetajad hakkavad kindlasti kohe lapsi kodutöödega pommitama. Pole hullu! Pange kohe alguses paika, mitu tundi kodutöödele pühendada. Kui teil endal ei ole lapse abistamiseks piisavalt aega, võite alati helistada lapsehoidjale, kes teile appi tuleb.

Tänu nendele väikestele nippidele seisab kool silmitsi õnnelikemate õpilaste ja rahulikemate lapsevanematega! Oluline on muuta see rutiin nauditavaks, samaaegselt oma lapsi premeerides ja jättes neile ka ruumi puhata.

Liituge Babysits kogukonnaga!

Registreeru tasuta