Petturid ja pettused

Petturid ja pettused

Identiteedipettused tekivad siis, kui keegi kasutab teie isikuandmeid ebaseaduslikult. Babysits ei küsi kunagi teie isikuandmeid. Kui tundmatu kasutaja soovib teie isikuandmeid, teatage sellest viivitamatult meile, kuna see võib olla pettusekatse.

Kuidas saab kasutajana pettusi ära hoida?

  1. Ära anna teistele kasutajatele, keda te hästi ei tunne ega usalda, enda kohta teavet. Olge ettevaatlik isikuandmetega, näiteks passi üksikasjad, e-posti aadressid, telefoninumbrid, CVd jne.
  2. Kui mõni organisatsioon pöördub teie poole, peaksite kõigepealt selle organisatsiooni kohta rohkem teavet koguma. Kui te ei leia organisatsiooni kohta teavet, peaksite olema ettevaatlik võimalike pettuste suhtes.
  3. Ärge kunagi kandke raha kellelegi, keda te pole varem kohanud ja ärge võtke kunagi kellegi käest raha vastu enne, kui lapsehoidja töö on tehtud. Vastasel juhul on peaaegu alati tegemist pettustega.
  4. Olge ettevaatlik kurblike lugudega. Selleks võib olla näiteks lugu surnud elukaaslasest. Sageli võivad petturid sedalaadi lugusid kasutada, et mängida teie emotsioonidega ja veenda teid raha kohe üle kandma.
  5. Kohtume alati enne esimest broneeringut. Veenduge, et tutvustav koosolek toimuks avalikus kohas. Kui te ei usalda olukorda, võite hõlpsalt lahkuda.
  6. Olge ettevaatlik, kui kasutaja helistab anonüümselt või võõralt telefoninumbrilt. Enamikel kasutajatel on kohalik telefoninumber.
  7. Ärge kandke raha üle võõraste makserakenduste kaudu. Petturid kasutavad ohvrite pangaandmete väljaselgitamiseks sageli võltsitud makserakendusi.
  8. Ärge kunagi võtke vastu tööd inimeselt, keda te pole varem kohanud. Usaldusväärsed perekonnad tahavad enne palkamist kõigepealt lapsehoidjaga kohtuda ja neid isiklikult küsitleda.
  9. Ärge makske taustakontrolli eest ja ärge kasutage taustakontrolli teenust, mida te ei tunne. Petturid võivad ise nende teenuste taga olla ja teie raha varastada või halvimal juhul varastada teie isiklikke andmeid.
  10. Usaldage oma instinkti. Kui miski tundub liiga hea et tõsi olla, ju see siis ei ole tõsi. Kui teil on endiselt kahtlusi inimese autentsuse osas, palus võtke meiega ühendust. Vaatame hea meelega selle kasutaja profiili üle ja anname teile nõu.

Kas arvate, et olete sattunud pettuse ohvriks?

Kui arvate, et olete pettuse ohver, palun teatage sellest meile viivitamatult, et saaksime selle isiku konto edasise pettuse vältimiseks blokeerida.

Esitage politseile aruanne. Kui kahtlustate, et olete identiteedipettuse ohver, soovitame teil alati politseisse pöörduda.

Klienditeenindus