Kuidas valmistuda lapsehoidmiseks?

Kuidas valmistuda lapsehoidmiseks?

Autor Babysits
3 minutit lugemist

Olete esimest korda lapsehoidjaks? Kas olete natuke mures, et kuidas see välja tuleb? Ärge üldse kartke! Lugege meie nõuandeid selle kohta, kuidas olla võimalikult valmis oma esimeseks lapsehoidmise kogemuseks.

Mõelge tagasi minevikku

Kas mäletate oma lapsepõlves lapsehoidjaga kokkupuutumist? Mis tegi teie lapsehoidja suurepäraseks või mis tegi nad vähem suurepäraseks? Kas teie lapsehoidja oli avatud ning sõbralik? Rahulik? Mõistev? Õppige iseenda varasematest kogemustest ja olge selliseks lapsehoidjaks, keda oleksite ise noorena endale tahtnud. Mõelge millised omadused lapsehoidjale kõige paremini sobiks. Pidage meeles, et sobivad omadused võivad erineda sõltuvalt lapse vanusest, kuhu lapsi hoidma lähed.

Ole organiseeritud ja loo ajakava

Professionaalsuse näitamiseks ja perekonna ootustele vastamiseks peaksite oma ajakava hästi planeerima ja seda pidevalt kontrollima. Vanematega kokkuleppe sõlmimisel küsige kindlasti üle millisel ajaperioodil nad lapsehoidjat vajavad. Kontrollige alati üle, et te ei nõustu kohtumistega, millele te ilmuda ei saa! Planeerige kohtumisi Babysits platvormi kaudu ja siis me saadame teile meeldetuletusi, mis aitavad teil organiseerituna püsida.

Kandke praktilist riietust

Kui teil on endal mugav olla mõjute rahulikuma ja enesekindlamana. Riietuse valimisel pidage kindlasti meeles, et võib-olla tuleb teil ringi joosta, põrandal istuda või väikest last toita. Eeldage et teie riided võivad mustaks saada, kohe kindlasti unustage ära kontsakingad või ülikond. Selle asemel valige teksapüksid, t-särk ja vabaaja jalanõud. Veenduge et teie riided oleksid puhtad ja esinduslikud ning ärge kandke midagi sellist, mis võiks laste ees kandmisel sobimatuks osutuda.

Pöörake tähelepanu reeglitele ja juhistele

Lapsehoidjana alustades avastate peagi, et erinevatel peredel on erinevad reeglid, ootused ja nõuded. Vanematega kokkuleppe sõlmimisel küsige kindlasti maja eeskirjade ja lapsevanemate võimalike erijuhiste või reeglite kohta. Alati on parem esitada rohkem küsimusi, mitte vähem, kuna teie kohustus on olla teadlik sellest, mis on aktsepteeritud ja mis mitte. Näiteks peaksite kindlasti teadma, mida teha kui telefon heliseb või kui keegi koputab välisuksele.

Kui olete lapsehoidjaks väikelapsele või beebile, paluge kindlasti vanematel anda teile konkreetsed hooldusjuhised. Näiteks peaksite kindlasti teadma, kus asuvad kõik lapse hooldusvahendid, näiteks mähkmed, lutid jne. Samuti peaksite sõlmima kokkuleppe pere majapidamistarvete kasutamise kohta. Kui olete võõras majas lapsehoidjaks, siis ärge automaatselt eeldage, et võite kasutada kõiki nende seadmeid (külmik, televiisor, telefon jne). Tehke alati eelnevalt lapsevanematega kindlaks, mida võite kasutada ja mida mitte, et tagada positiivne ja probleemivaba kogemus.

Planeerige hädaolukorra protseduure

Hädaolukorrad on tavaliselt väga haruldased juhtumid, kuid siiski on väga oluline, et oleksite igaks juhuks nendeks valmistunud. Arutage vanematega, mida peaksite tegema teatud olukordade esinemisel. Veenduge, et teate hädaabiteenistuse telefoninumbrit, vanemate kontaktnumbreid ja kogu olulist teavet mida hädaolukorras vajada võite. Veenduge, et arutate läbi ka laste allergiad ja haigused. Kui teilt oodatakse lapsele ravimite andmist, peate kindlasti üles kirjutama täpse koguse. Ole alati valmis reageerima ootamatutele olukordadele.

Söö tervislikku toitu ja joo piisavalt vett

Tervislik toitumine ja piisav vee tarbimine muudavad teid positiivseks ning energiliseks. Söö enne lapsehoidja kohtumist piisavalt tervislikku toitu, see aitab säilitada optimaalset tervist ja tõsta energia taset. Toidukordade vahelejätmine või ebatervislike toiduvalikute tegemine võib põhjustada kurnatust ja väsimust. Pidage meeles, et lapsevanemad maksavad teile selle eest, et hoolitseksite nende laste eest, nad ei maksa teile diivanil tukkumise eest. Rohkem energiat tähendab, et saate paremini lastele keskenduda ja teil on rohkem jõudu nendega ringi joosta. Lapsed (ja lapsevanemad) tänavad teid selle eest! Vältige kindlasti enne lapsehoidmist ja selle ajal vedelikukaotust, kuna see võib põhjustada peavalu, väsimust ja üldist närvilisust.

Pakkige kaasa tarvilikud asjad

Lapsehoidmise kohtumiseks valmistumisel pakkige endaga kaasa kõik vajalikud esemed ning tarvikud. Näiteks võtke endale kaasa tervislikke suupisteid, pakkige kaasa kunstitarbeid lastele ja võib-olla isegi raamat mida lugeda, kui lastel on uneaeg. Parem liigne ettevalmistumine, kui mitte üldse ettevalmistamine.

Jääge rahulikuks

Järgige mainitud nõuandeid ja jääge rahulikuks! Lapsed reageerivad teile paremini, kui käitute rahulikult ja täiskasvanulikult. Selle tulemuseks on vähem stressi ja paremad suhted lastega. Teie tõenäosus uuesti pere juurde lapsehoidjaks tulla on suurem kui suudate igas olukorras oma rahu säilitada.

Liituge Babysits kogukonnaga!

Registreeru tasuta